EP odbojkašica: Zmajice preokretom do velike pobjede protiv Hrvatske

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u trećem kolu Evropskog prvenstva savladala je selekciju Hrvatske i tako napravila korak ka plasmanu u narednu rundu takmičenja.

Zmajice su pružile još jednu sjajnu partiju i bile bolje od selekcije Hrvatske – 3:2 (19:25, 25:18, 20:25, 26:24 – 15:6).

Igralo se poen za poen sve do sredine prvog seta. Tada Hrvatice prave seriju i odlaze na četiri poena prednosti, a tu prednost su zadržale do kraja prvog seta.

U drugom setu naš tim je pokazao svoj kvalitet. Do polovine seta igralo se praktično poen za poen, nakon čega Zmajice prave seriju od 4:0 i stižu do nedostižne prednosti za poravnanje na 1:1.

Treći set donio puno neizvjesnosti. Imala je Hrvatska prednost od 13:10, ali se naš tim uspio vratiti i povestisa 19:16. I kada se činilo da će Zmajice osvojiti i drugi set Hrvatice zaigrale mnogo bolje, napravile seriju 9:1 i set riješile u svoju korist.

I u četvrtom setu se igralo dugo poen za poen. Edina Begić i suigračice riješile su ga dobrom igrom u svoju korist za izjednačenje u meču – 2:2.

U odlučujućem su naše djevojke nastavile su dobrom igrom na mreži (više od 20 blok poena su ostvarile u meču!). Povele sa 6:1, potom 9:2 da bi protivnicama prepustile samo 6 poena.

Meč za drugu pobjedu našeg tima trajao je dva i po sata. Bravo djevojke!

Za odbojkašice BiH slijede dva dana pauze i selidba iz Monze u Torino gdje se nastavlja takmičenje u ovoj grupi.

Zmajice naredni meč igraju protiv selekcije Rumunije u ponedjeljak, 21. augusta s početkom u 18 sati, a dan poslije, 22. augusta dočekuje ih domaćin, ekipa Italije. (tl)