Engleska pokazala klasu i ubjedljivo savladala BiH

Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 0:0.

(Reprezentacija Engleske opravdala ulogu favorita – FOTO: NSFBIH)

Reprezentacije Engleske i Bosne i Hercegovine odigrali su prijatelji susret u Newcastleu, te je na kraju završeno 3:0 (0:0).

Prvo poluvrijeme ponudilo je dopadljiv nogomet sa obje strane, a vrijedi istaći 41. minutu kada je odlično sa ruba šesnaesterca šutirao Haris Hajradinović, što je bila i najbolja prilika za našu selekciju.

Treba istaći i sjajnog golmana naše selekcije Nikolu Vasilja, koji je u par navrata sjajno intervenisao i pokazao da je Ibrahim Šehić dobio odlično zamjenu na golu naše selekcije.

Mnogo bolja igra Engleske bila je u nastavku. Od početka drugog dijela susreta pritisnuli su našu selekciju sa željom da što prije postignu gol.

To im se isplatilo u 58. minuti kada je Benjamin Tahirović vukao jednog od fudbalera reprezentacije Engleske nakon kornera, te nakon VAR-a sudac iz Norveške opravdano pokazao na ‘bijelu tačku’.

Cole Palmer je snažno šutirao, Vasilj je bio na toj lopti, ali nije uspio da odbrani udarac. I u nastavku veliki pritisak izabranika Garetha Southgatea, što im se isplatilo u 84. minuti kada je Grealish sjajno centrirao, a na drugoj stativi sam je bio Arnold koji je preciznim udarcem poslao loptu uz drugu stativu za 2:0.

Četiri minute kasnije Hary Kane, nakon velike gužve i slabe reakcije naše odbrane, pogađa za visokih 3:0.

Naši su igračli solidno odigrali 80 minuta, ali u drugom dijelu uopšte nisu napadali, niti su uputili nijedan udarac na gol Pickforda, te na kraju slobodno možemo reći da je selekcija Engleske ostvarila zasluženu pobjedu. (ed)