Džanan Musa povrijedio skočni zglob

Peh za košarkaškog Zmaja: Džanan Musa se povrijedio u pobjedi Reala
(Musi stradao skočni zglob – Screenshot)

Džanan Musa (25) povrijedio se na današnjoj utakmici španske Endesa lige, u kojoj je njegov Real Madrid na domaćem parketu deklasirao Gironu rezultatom 95:67.

Bh. košarkaš je već tokom prve četvrtine zadobio povredu skočnog zgloba kada ga je faulirao jedan košarkaš gostiju.

Tokom treće četvrtine utakmice u dvorani je objavljeno da je meč za Musu završen i da se više neće vraćati na parket.

Zmaju sada predstoje detalji ljekarski pregledi kako se bi se utvrdio strpen povrede i period oporavka.

Inače, Real su danas do trijumfa s po 14 koševa predvodili Facundo Campazzo, Mario Hezonja i Edy Tavares.

Xavier Rathan-Mayes dodao je 13 poena, dok se kod Girone s 21 poenom istakao Aljami Durham.

Musa je stigao odigrati 11 minuta ove utakmice, a za to vrijeme je upisao dva poena, te po jedan skok i asistenciju.

Real je trenutno petoplasirani tim španskog prvenstva s omjerom od dvije pobjede i dva poraza.