Džanan Musa briljirao u pobjedi Reala nad Barcelonom

dzanan musa odigrao 100-tu utakmicu u dresu real madrida trener ga nahvalio

(Sjajni bh. reprezentativac prvo ime tima iz Madrida-Foto: Euroliga)

Bh. košarkaš Džanan Musa briljirao je u pobjedi Real Madrida nad Barcelonom rezultatom 104:98 u drugom meču polufinalne serije španske ACB lige.

Za razliku od prvog meča, u kojem je Real Madrid ostvario uvjerljivu pobjedu s 19 poena razlike, večerašnji košarkaški El Clasico donio je više drame. Utakmica je tokom većeg dijela bila neizvjesna, s tim da su se ekipe često smjenjivale u vodstvu tokom prve i druge četvrtine. Real je serijom poena pred kraj druge četvrtine uspio osigurati prednost od četiri poena (44:40), što je bio uvod u njihovu odličnu igru.

Početak drugog poluvremena donio je nastavak dobre serije Madriđana, koji su ubrzo došli do dvocifrene prednosti. Na kraju tim iz Madrida slavio je pobjedu i došao na korak od finala ACB lige.

U pobjedničkom sastavio Musa je bio najefikasni sa 18 poena dok je sjajan bio i veteran Llull s 16 poena. Bolji od ostalih u Barceloni bio je Jan Vesely s 24 poena.

Real Madrid sada vodi 2:0 u seriji i potrebna im je još jedna pobjeda za plasman u finale ACB lige. Sljedeći meč igra se u Barceloni. U drugom polufinalu, Murcia vodi protiv Unicaje rezultatom 2:0. (nn)