Danska i Engleska podijelile bodove, Pickford spasio ‘lavove’!

Nastavak susreta donio nam je pravu partiju "šaha", gdje obje reprezentacije čekale su onog drugog da pogriješi

(Engleska i Danska podjelile bodove – Foto: Euro, ilustracija)

Dobru utakmicu odigrali su u okviru 2. kola grupe C Evropskog prvenstva Danska i Engleska. Na kraju bilo je 1:1 (1:1).

Englezi su bolje otvorili susret, što im se isplatilo u 18. minuti kada je Harry Kane pogodio za 1:0. Poslije toga reprezentacija Danske preuzima konce igre u svoje ruke, te u 34. minuti sjajnim golom sa preko 30 metara Morten Hjulmand pogađa za 1:1.

Nastavak susreta donio nam je pravu partiju “šaha”, gdje obje reprezentacije čekale onog drugog da pogriješi. Danci su imali izglednije prilike, ali je u više navrata golman Pickford spasio Engleze.

Na kraju kada se sve sabere i oduzme, čini se da su konačnim ishodom zadovoljniji Enbglezi koji vode na tabeli grupe sa 4 boda. Po dva boda imaju Danska i Slovenija, a jedan bod osvojila je Srbija. (nn)