Danas doček Lane Pudar u Mostaru, donosi novu evropsku medalju

lana pudar osvojila bronzanu medalju na utrci 200 m delfin na sp u dohi
8Lana Pudar, Naša najbolja sportašica – Foto: Arhiva)

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu na 200 metara delfin.

Zlato je osvojila Dankinja Helena Bach Rosendahl s vremenom 2:07.88 sekundi, dok je naša Lana Pudar za njom zakasnila svega 0,27 sekundi, sa vremenom 2:08.15.

Osamnaestogodišnja Lana Pudar u Beogradu je prethodno plivala finale utrke na 100 metara delfin na Evropskom seniorskom prvenstvu.

Lana je utrku odradila u vremenu 59.01 i zauzela osmo mjesto u finalu.

Sportski savez Grada Mostara (SSGM) i Grad Mostar organizuju doček za sjajnu Lanu.

Planirani doček je danas u 14.30 sati na Aerodromu Mostar, gdje će biti održana i konferencija za medije. Medijima će se obratiti i Lana Pudar i njen trener Damir Đedović.

Evropsko seniorsko prvenstvo u glavnom gradu Srbije bila je posljednja provjera Lane Pudar pred nastup na predstojećim Olimpijskim igrama u Parizu. (vb)