
Četvrti dan zaredom u Sarajevu održavaju se protesti povodom tramvajske nesreće u kojoj je život izgubio 23-godišnji Erdoan Morankić, dok je teško povrijeđena 17-godišnja Ella Jovanović.
Današnji skup, prema procjenama, najmasovniji je do sada. Hiljade građana okupile su se kod Zemaljskog muzeja Bosne i Hercegovine, gdje je saobraćaj u potpunosti blokiran.
Iz zraka se vidi ogroman broj ljudi koji prekrivaju prostor ispred muzeja i okolne saobraćajnice. Posebno je primjetan dolazak srednjoškolaca, koji u velikom broju pristižu na protest i nose transparente.
Najveći transparent, koji dominira skupom, nosi snažnu poruku: “Ovo smo mogli biti mi”, rečenicu koja je postala simbol ogorčenja i straha mladih građana nakon tragedije.
U međuvremenu, premijer Nihad Uk podnio je ostavku, poručivši da mu je “od funkcije važniji glas građana”.
Protesti nastavljaju ukazivati na nezadovoljstvo građana zbog sigurnosti u saobraćaju i zahtjeve za odgovornošću nadležnih institucija.
