Bukinje: Rudar u sjajnoj utakmici savladao Mladost iz Soline (Foto)

Do kraja prvog poluvremena gledali smo čvrstu igru sa obje strane ali rezultat je ostao nepromijenjen

(Sjajna utakmica na Bukinju otišla je na stranu domaćeg Rudara – Foto: SB/TL)

U okviru 4. kola Prve nogometne lige NSTK svoj susret su odigrali u Bukinju domaći Rudar i Mladost iz Soline. U izuzetno zanimljivoj utakmici slavili su domaći rezultatom 2:1 (1:0).

Izuzetno loše vrijeme i težak teren nisu omeli obje ekipe da pokažu ono najbolje što znaju u ovom susretu. Igrala se 6. minuta kada je Ernes Hasanović maestralno izveo slobodni udarac i pogodio za 1:0. Do kraja prvog poluvremena gledali smo čvrstu igru sa obje strane ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Nastavak susreta donosi odmah novi gol. Igrao se 48.minut susreta kada je Aldin Teparić postigao sjajan pogodak za 2:0.

Poslije toga krenuli su gosti ofanzivnije prema golu domaćina i to im se isplatilo u 68. minuti. Sjajno je prošao jedan od fudbalera Mladosti, koji je srušen u šesnaestercu domaćina, a glavni sudija bez razmišljanja je pokazao na ‘bijelu tačku’. Siguran realizator bio je Edin Fejzić.

Kao da je ovaj pogodak gostima dao dodatnu snagu, krenuli su još snažnije naprijed, pokušali su doći do izjednačenja ali domaći fudbaleri odlično su odgovorili svim defanzivnim zadacima i na kraju upisali nova tri boda na svoj konto. (tl – SB)