Bordo tim s igračem više lako do pobjede protiv GOŠK-a

(Treća utakmica koju je Sarajevo dobilo s 3:1 – Foto: N1)

Fudbaleri Sarajeva upisali su i treću uzastopnu pobjedu u domaćem prvenstvu, a ovaj put savladan je GOŠK rezultatom 3:1.

Zanimljivo, ovo je treća utakmica zaredom u kojoj Sarajevo slavi istim rezultatom.

Prvi udarac u okvir gola vidjeli smo u 24. minuti susreta. Hamza Čataković je primio loptu na dvadesetak metara i iz mjesta pokušao, ali je Karić odbranio bez većih problema.

GOŠK je u 28. minuti ostao sa igračem manje, kada je Enes Sipović oštro startao na Renana Oliveiru, a nakon pregleda VAR snimke, sudija Sivac dosudio je direktan crveni karton.

U 41. minuti. Kyeremeh se dobro oslobodio svog čuvara na desnoj strani, uposlio Đorđevića koji je šutirao sa 15 metara, Karić je to odbio, a na loptu se sjurio Renan Oliveira, koji je pogodio iz velike blizine.

Do kraja prvog poluvremena Sarajevo je udvostručilo prednost. Beganović je uputio centaršut sa desne strane, neshvatljivo sam ostao Čataković koji je imao vremena da primi loptu i okrene se, šutira, no Karić je ponovo kratko odbio loptu, taman na nogu Guliashviliju, kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu.

Na startu drugog poluvremena Sarajevo je moglo faktički završiti posao. Najprije je Čataković pogodio prečku nakon ulaska sa desne strane i šuta prema Kariću, a samo minut kasnije Guliashvili je uputio centaršut sa lijeve strane, najviši u skoku bio Oliveira, Karić je dotakao loptu, koja je promijenila pravac i završila na prečki.

Na koncu rezultatskoj neizvjesnosti je došao kraj u 69. minuti. Unušić šalje u šesnaesterac još jedan precizan centaršut, a na drugoj stativi spreman je čekao Čataković, koji glavom šalje loptu u mrežu za 3:0.

Samo što se krenulo sa centra nakon kornera sa desne strane, Rockov je pogriješio u izlasku, a lopta je došla do Lagumdžije koji pogađa za konačnih 3:1. (t)