Borac u Gabeli “složio” tri gola za ostanak na vrhu Premijer lige BiH

Fudbal, Borac, Banja Luka
(Borac ne ispušta vrh tabele – Foto: Arhiva)

Banjalučki Borac nastavio je nizati pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a u 10. kolu je u Gabeli savladao GOŠK.

Slavili su momci Vinka Marinovića sa sigurnih 3:0, a sva tri gola su postigli gotovo na identičan način – nakon centaršuteva bekova Herrere i Kvržića.

Strijelci su bili Grahovac, Jurilj i Lukić.

Velikom prilikom GOŠK-a otvorena je utakmica. U 2. minuti je Nižić uposlio Mihaljevića, a on sa 12 metara gađa pravo u golmana Mijatovića.

Nedugo zatim Gogić nakon kornera šutira malo preko gola, akazna za promašaje brzo je stigla.

Borac je poveo u 13. minuti kada Herrera divno ubacuje s lijeve strane, a Grahovac glavom pogađa mrežu Vasilja.

Mogao je ubrzo GOŠK poravnati preko Gogića, ali njegov šut brani Mijatović.

U 19. minuti Borac duplira svoju prednost. Ovaj put je Kvržić centrirao s desne strane i pronašao Jurilja, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu za 2:0.

Sporna situacija viđena je u 40. minuti kada igrač Borca u kaznenom prostoru ruši Nižića, kojem sudija Admir Musić pokazuje žuti karton zbog simuliranja…

Dvije minute poslije Skorup lukavo šutira iz slobodnjaka. Poslao je loptu ispod živog zida, ali Mijatović brani.

Na startu drugog dijela Borac rješava pitanje pobjednika. Opet je spavala odbrana domaćih kod jednog centaršuta sa strane. Opet je ubacio Herrera, a ovaj put Lukić trese mrežu za 3:0.

U 62. minuti Skorup šutira iz slobodnjaka, ali sjajni Mijatović je na visini zadatka.

U 66. minuti domaći opet traže penal zbog igranja rukom igrača Borca, ali nije bilo ništa od toga.

Šero je divno centrirao iz kornera u 77. minuti i našao Šutu na drugoj stativi, ali loptu gosti nakon njegovog udarca izbijaju s gol-crte.

Kvržić je u 89. minuti sjajno izbacio Blagaića samog pred Vasilja, ali golman GOŠK-a brani šut rezerviste gostiju.

Ostalo je 0:3.