Borac u 94. minuti došao do pobjede, dijelom zahvaljujući i golmanu Muftiću!

Fudbal, premijer liga bih, borac, zeljeznicar
Golmani se na današnjoj utakmici nisu istakli – Borac ćvrsto drži lidersku poziciju (Foto: FK Zeljeznicar, FB)

Zvršena je derbi utakmica 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, lider na tabeli je ostvario pobjedu rezultatom 3:2.

Domaća ekipa je počela da napada na samom startu i već u 6. minuti došli do vodstva preko Kvržića.

Nišić je u 9. minuti pokušao sa 20 metara, ovaj put lopta ide preko gola. U 16. minuti Kosorić spašava svoju ekipu a Blagajić je bio u šansi.

Kvržić je bio u dobroj situaciji u 21. minuti  nakon loše reakcije Muftića. Gosti su potom zaprijetili iz kontranapada ali Drljo nije na vrijeme uposlio Boljevića.

Kvržić je poveo odličnu akciju u 25. minuti dodao je Čaviću ovaj upošljava Lukića koji postiže gol za 2:0.

Galić je uspjeno pronašao Krpića koji smanjuje vodstvo na 2:1 u 29. minuti.

Domaći su nastavili sa napadima, a Čavić nije iskoristio odličnu priliku koju mi je namjestio Kvržić.

Golman gostiju je imao nesporazum sa svojim suigračem prvi put u 65. minuti, da bi u 68. napucao Krpića nakon čega lopta odlazi u gol i gosti iz Sarajeva su izjednačili.

U 75. minuti dobra prilika za Borac, Jurilj je šutirao glavom, a lopta je otišla preko gola.

Nakon centaršuta Muftić je u 94. minuti bio u duelu sa Ćelićem, ispala mu je lopta, glavni sudija ništa nije svirao, a Jokić pogađa za 3:2.

14.kolo Premije lige Bosne i Hercegovine:

FK Borac Banja Luka – FK Željezničar 2:1(Z.Kvržić 6’, J.Lukić 24’, S.Krpić 29’, 68’)

Sudija: Njegomirović Aleksandar (Prnjavor) Station: Gradski stadion Banja Luka

BORAC: Mijatović, Jokić, Čelić, Jurilj, Grahovac, Subić, Lukić, Kvržić, Čavić, Blagaić, Nišić.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Dubačkić, Kosorić, Galić, Jašarević, Mekić, Biber, Štilić, Boljević, Drljo, Krpić.