Borac slavio 13. pobjedu u sezoni, Sloga Meridian se primiče vrhu tabele

premijer liga bih 17 kolo odigrane dvije utakmice slavili fk borac i fk sloga
Borac se nakon pobjede u Ugljeviku učvrstio na prvoj poziciji (Foto: FK Borac)

Danas su u terminu od 13:00 odigrane dvije utakmice 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, između Sloge Meridian i Posušja, te Zvijezde 09 i Borca.

Na Gradskom stadionu u Ugljeviku snage su odmjerile ekipe sa dva različita kraja premijeligaške tabele. Zvijezda 09 se uoči ove utakmice nalazila na posljednjoj poziciji sa osam osvojenih bodova, dok je Borac već osigurao laskavu titulu jesenjeg prvaka kao prvoplasirani sa 39 osvojenih bodova.

S toga nije ni čudo što su gosti iz Banje Luke danas bili nadmoćniji protivnik i što su slavili sigurnu pobjedu rezultatom 2:1.

Nakon izjednačenog uvoda u utakmicu, ekipa Borca je preuzela inicijativu koju je krunisala pogotkom Zorana Kvržića u 43. minuti prvog poluvremena. I drugo poluvrijeme gosti su otvorili bolje te su u 56. minuti pogotkom Davida Čavića udvostručili prednost.

U 73. minuti domaća ekipa pogotkom Josipa Ivančića smanjuje prednost gostiju na 1:2. Imali su domaći još par prilika do kraja utakmice, ali rezultat se nije mijenjao i gosti su ubilježili svoju 13. pobjedu ove sezone.

U posljednjem kolu jesenjeg dijela sezone ekipa Zvijezde 09 će ugostiti ekipu Širokog Brijega, dok će ekipa Borca gostovati ekipi Posušja.

Ekipa Sloge Meridian je nastavila sa odličnim igrama na svome terenu te je na Stadionu “Dr. Milan Jelić” u Modriči slavila pobjedu nad ekipom Posušja rezultatom 1:0.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, ali su domaći bili nadmoćnija ekipa na terenu. U drugom poluvremenu utakmica se nastavila u istom ritmu a svoju nadmoć ekipa Sloge je potvrdila u 61. minuti pogotkom Miloša Nikolića.

Gosti su potom krenuli otvorenije u finiš utakmice ali nisu uspjeli doći do ozbiljnije prilike za izjednačenje. Domaći su se sa ovom pobjedom dodatno primaknuli vrhu tabele i pozicijama koje vode u kvalifikacije za evropska takmičenja iduće sezone.

U posljednjem kolu jesenjeg dijela sezone ekipa Sloge Meridian će gostovati ekipi Tuzla Cityja, dok će ekipa Posušja ugostiti ekipu Borca.