Borac pred vratima raja: U četvrtak se piše historija bh. fudbala?

Ferencvaroš je također imao opasne trenutke, a najveću priliku propustio je Borges u 95. minuti, kada je Manojlović maestralno odbranio njegov udarac glavom.

(Fudbaleri Borca ostvarili sjajan rezultat pred uzvrat- Foto: FK Borac )

Borac iz Banje Luke odigrao je bez golova (0:0) protiv Ferencvaroša u Budimpešti, u prvoj utakmici play-offa Konferencijske lige. Ovaj rezultat daje veliku nadu za revanš u Banjoj Luci, gdje Borac ima priliku ostvariti historijski uspjeh.

Iako su domaćini imali nekoliko prilika, Borac je izdržao sve napade, posebno zahvaljujući sjajnim intervencijama golmana Manojlovića. Najbolju šansu za goste imao je Carolina u završnici, ali je njegov šut blokiran.

Revanš utakmica igra se u Banjoj Luci za sedam dana, a Borac već ima osiguranu evropsku jesen, jer će, u slučaju ispadanja, nastaviti takmičenje u grupnoj fazi Konferencijske lige.