Borac poražen protiv PAOK-a, ali revanš daje nadu u prolaz!

Krenuo je prvak Bosne i Hercegovine dosta hrabro na startu susreta, presingom iznenadio protivnika i držao ga daleko od gola

(Dobar otpor Banjalučana renomiranom protivniku – Foto: FC PAOK)

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su u prvom susretu drugog pretkola Konferencijske lige od ekipe PAOK-a sa 3:2, ali su pružili veoma dobar otpor favoriziranom protivniku.

Krenuo je prvak Bosne i Hercegovine dosta hrabro na startu susreta, presingom iznenadio protivnika i držao ga daleko od gola. Ipak, PAOK je prvi stigao do prednosti. Koulierakis je šutirao nakon prekida i matirao Šišovskog.

Pet minuta kasnije bh. tim se vraća u meč. Koulierakis je praktično izbio loptu iz ruku golmana Kotarskog, a nakon toga dosuđen penal za Borac. Siguran sa bijele tačke bio je Sebastian Herrera.

PAOK je do nove prednosti stigao u 39. minuti susreta. Schwab je ubacio sa strane, a Ozdoev šutirao snažno. Šiškovski odbranio, ali samo na nogu Koulierakisa koji postiže i drugi gol na susretu.

Ozdoev je imao priliku postići i treći gol za PAOK u 44. minuti. Našao se neometan ispred gola Borca, ali je Carolina sjajnim startom izblokirao njegov udarac, javlja N1.

Kazna je stigla tri minute kasnije. Vuković povukao sjajan napad po lijevoj strani, odigrao na stranu, Kulašin bio brži od čuvara i matirao protivnika – 2:2.

Grčki tim je nastavio sa napadima i u drugom dijelu, a do prednosti su stigli u 51. minuti nakon velike greške golmana Šiškovskog. Nakon kornera Makedonac proletio u prazno, a Troost-Ekong pogađa praznu mrežu.

Dvije minute kasnije Taison je imao veliku priliku, ali Šiškovski se iskupio za grešku kod gola.

Novi gol za PAOK mogao je postići Samatta. Napadač PAOK-a išao je sam, na prazan gol, ali je nakon udarca pogodio samo stativu.

Nakon toga prijetio je Skorup sa nekih 30 metara iz slobodnog udarca, ali je njegov udarac odbranio Kotarski.

Prvak BiH osigurao je aktivan rezultat za revanš i pokušat će napraviti čudo pred prepunim Gradskim stadionom u Banjaluci krouz sedam dana. (t)