Borac poražen od PAOK-a i u Banjoj Luci i nastavlja u Evropskoj ligi

Iako je eliminisan iz Lige prvaka, Borac nastavlja svoj evropski put. On će u okviru trećeg kola kvalifikacija za UEFA Europa ligu igrati protiv Klaksvika s Farskih Otoka

Prvak Bosne i Hercegovine FK Borac Banja Luka poražen je večeras na Gradskom stadionu od grčkog PAOK-a s 1:0 i s ukupnih 4:2 eliminisan je iz Lige prvaka. Put će bh. šampion nastaviti u Evropskoj ligi.

Grčki tim dvokorakom nastavlja takmičenje u kvalifikacijama za Ligu prvaka s obje pobjede.

Borac je u Banja Luku donio zaostatak od jednog gola iz prvog meča s PAOK-om u Solunu. Ipak, usprkos velikoj podršci s tribina bh. šampion nije uspio napraviti veliko iznenađenje i grčki velikan ide dalje.

Gosti u 15. minuti stvaraju prvu veliku šansu. Dvostruki strijelac iz prve utakmice Koulierakis šutira nakon kornera, milimetri su dijelili goste od vodstva.

Deset minuta kasnije PAOK vodi. Lijepu akciju odigrao je grčki klub, a završava je Murg udarcem s nekih 16 metara za prednost gostiju od 1:0.

Iako je eliminisan iz Lige prvaka, Borac nastavlja svoj evropski put. On će u okviru trećeg kola kvalifikacija za UEFA Europa ligu igrati protiv Klaksvika s Farskih Otoka, koji je također eliminisan iz kvalifikacija za Ligu prvaka od švedskog Malmoa, s kojim će snage odmjeriti PAOK. (ss, tl)