Borac pogocima Kulašina i Despotovića odnio puni plijen iz Posušja

(Borac opravdao ulogu favorita na Mokrom Dolcu – FOTO: HŠK Posušje/Facebook)

Okončana je pretposljednja utakmica osmog kola WWIN lige Bosne i Hercegovine između ekipa Posušja i Borca. Gosti su osvojili tri nova boda pobijedivši rezultatom 0:2 (0:0).

U 61. minuti Herera je pogodio stativu, što je bila najbolja prilika za Borac u dotadašnjem dijelu utakmice. Nastavili su Banjalučani s ofanzivnom igrom, a to im se isplatilo u 70. minuti kada Kulašin pogađa nakon ubačaja Herere za 0:1.

Odmah nakon primljenog pogotka su se “probudili” i domaći, te su već minutu poslije imali odličnu priliku za izjednačenje preko Rozića, ali Manojlović je odbranio njegov udarac. Pet minuta poslije isti fudbaler je pokušao glavom, ali bez uspjeha.

Napadali su domaći fudbaleri sve više kako se bližio kraj utakmice. Ali fudbaleri Borca su u 83. minuti riješili pitanje pobjednika. Savić je nakon jednog dobrog prodora uposlio Despotovića kome nije bilo teško postići pogodak za 0:2.

Susret je završen trećom ovosezonskom pobjedom Borca, dok je Posušje pretrpilo drugi poraz.

Posušje će u narednom kolu gostovati Željezničaru na “Grbavici”, dok Borca očekuje domaći susret s Radnikom iz Bijeljine.

Večeras od 20:30 na rasporedu je i posljednji susret osmog kola, a riječ je o 153. sarajevskom derbiju između Sarajeva i Željezničara na “Koševu”. (sc, tl)