Borac pobjedom nad Željezničarom sustigao Zrinjski na vrhu

Drugo poluvrijeme donijelo je nekoliko poluprilika s obje strane, no nijedna ekipa nije uspjela stvoriti pravu gol-šansu.

(Minimalna pobjeda Borca-Foto: FK Željezničar)

U pretposljednjoj utakmici 10. kola WWin lige BiH, Borac je na domaćem terenu ostvario minimalnu pobjedu protiv Željezničara, slavivši rezultatom 1:0.

Jedini gol pao je u 36. minuti, kada je Herrera precizno centrirao, a Kvržić pobjegao obrani Željezničara i poslao loptu iza leđa golmana Muftića.

S ovom pobjedom, Borac sada ima 22 boda, izjednačen sa Zrinjskim na vrhu tabele, s tim da Mostarci imaju utakmicu manje koju će igrati sutra protiv Igmana.

Željezničar je zadržao četvrtu poziciju sa 17 bodova, upisavši treći poraz u sezoni.