Bh. državljanin uhapšen u Italiji nakon zapljene 20 kilograma heroina

Istraga u ovom slučaju se nastavlja kako bi se utvrdila tačna uloga osumnjičenih u lancu trgovine drogom, kao i krajnja destinacija zaplijenjene količine heroina

carabinieri vec duze vrijeme tragaju za zenskom bandoma koja se bavi dzeparan jem u uzem centru vecencije a kojoj su na meti uglavnom turisti u bandi preovkladavaju djevojek iporijeklom iz bih
(U provinciji Brindisi zaplijenjeno 20 kilograma heroina, uhapšen i državljanin BiH – Foto: Ilustracija)

Dvije osobe uhapšene su u akciji specijalne jedinice Finansijske policije u italijanskoj provinciji Brindisi, nakon što je tokom kontrole vozila pronađena veća količina heroina.

Među uhapšenima su 43-godišnji stanovnik Brindisija i 53-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine. Terete se za krivično djelo trgovine opojnim drogama.

Tokom policijske akcije zaplijenjeno je ukupno 20 kilograma heroina, što ovu zapljenu čini jednom od najvećih ikada zabilježenih na području ove italijanske provincije.

Prema dosadašnjim informacijama iz istrage, 43-godišnjak je upravljao automobilom koji se kretao ispred kamiona kojim je upravljao državljanin Bosne i Hercegovine. Policija je zaustavila oba vozila radi kontrole, nakon čega je droga pronađena i oduzeta.

Nakon hapšenja, osumnjičeni su prebačeni u pritvor gdje čekaju ročište na kojem će sud odlučiti o potvrđivanju pritvora.

Istraga u ovom slučaju se nastavlja kako bi se utvrdila tačna uloga osumnjičenih u lancu trgovine drogom, kao i krajnja destinacija zaplijenjene količine heroina.

Podijeli

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *