Bh. debakl: Juniori “zaleđeni” na -30

Bosna i Hercegovina uspjela je pružiti kakav-takav otpor samo u prvoj četvrtini, koju su Česi dobili s tri poena razlike (21:18).

(Težak poraz bh. košarkaša- Foto: Fiba )

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine U18 doživjela je još jedan težak poraz na Evropskom prvenstvu B divizije. U četvrtom kolu grupe C, Češka Republika je deklasirala naš tim rezultatom 85:55.

Međutim, nakon toga uslijedio je pad u igri naše reprezentacije, što je omogućilo Česima da preuzmu kontrolu nad utakmicom i dođu do uvjerljive pobjede.

Ključni Igrači
  • Češka Republika: Viktor Ivanek je bio najefikasniji igrač s 21 poenom i sedam skokova, dok je Arsen Gevorkyan dodao devet poena.
  • Bosna i Hercegovina: Edis Babreović predvodio je naš tim s 14 poena i četiri skoka, dok je Vasilije Kuridža postigao 11 poena.

Ovo je treći uzastopni poraz za Bosnu i Hercegovinu, nakon što su u prvom kolu pobijedili autsajdera, selekciju Kipra. Sljedeći meč igraju protiv Irske, što će odlučiti za koju će poziciju razigravati.

Plasman u A diviziju ostaje daleki san, što dodatno naglašava krizu u bosanskohercegovačkoj košarci.