Bez golova u duelu Tuzla Cityja i Željezničara (Foto)

U susretu 28. kol Premijer lige BiH, na stadionu Tušanj ekipe Tuzla Cityja i Željezničara podijelili su bodove odigravši 0:0.

Konkretne prilike su izostale u prvih 45 minuta, ako ne računamo blokirane šuteve na obje strane terena. Vrijedi tek kod gostiju izdvojiti solidne situacije u kojima se našao Hodžić nakon ubačaja Štilića, ali napadač Plavih bio je neprecizan u oba pokušaja.

Na drugoj strani driblingom i prodorom se istakao Mešinović, ali na kraju mu se Bender bacio u noge i uhvatio loptu.

U drugom poluvremenu ritam susreta se podigao. Dvije solidne prilike imao je Krpić, ali glavom je oba puta šutirao neprecizno.

Zamalo je centaršut Resića u 72. minuti završio u mreži domaćih, ali je Fejzić krajnjim naporom skrenuo loptu.

Sjajnu priliku za Plave imao je Cocalić u 76. minuti, ali nakon njegovog pokušaja glavom loptu je s gol-linije izbio Morris.

Mekić je u nadoknadi sam istrčao pred Fejzića, ali goman domaćih je fantastično odbranio i spriječio poraz svoje ekipe.

Tuzla City – Željezničar 0:0

Stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Irfan Peljto (Sarajevo).

TUZLA CITY: Fejzić, Ferreyra (Nukić), Morris (Šukilović), Čeliković, Tomašević, Karjašević, Mehmedović (Krpić), Doffo, Mehanović (Mišić), Džafić, Mešinović (Mehidić).

ŽELJEZNIČAR: Bender, Malić, Drina, Kosorić, Cocalić, Beća, Mekić, Gasal (Resić), Subašić (Bekrić), Štilić (Hajdarević), Hodžić (Zec). (Scs – TL – Foto: Darko Zabuš)