Belgija savladala Rumuniju, sve selekcije u grupi E imaju po 3 boda! (Foto)

Putnici za drugu fazu EP-a u Njemačkoj u grupi E rješavat će se u zadnjem kolu grupne faze, Rumuniji i Belgiji dovoljan i neriješen ishod, Slovačka i Ukrajina moraju pobijediti

U drugom kolu grupe E, Belgija je savladala Rumuniju rezultatom 2:0.

Belgija je povela već u drugoj minuti golom Yourija Tielemansa, nakon asistencije Romelua Lukakua. Tri minute kasnije, Rumunija je imala veliku šansu preko Radua Dragusina, ali je Koen Casteels sjajno odbranio.

Dodi Lukebakio je u 18. minuti zaprijetio na drugoj strani, ali je Florin Nita odbranio njegov udarac. Nita je ponovo briljirao u 31. minuti kada je zaustavio pokušaj Jeremyja Dokua.

Kevin De Bruyne je u 52. minuti šutirao pored gola, a Jeremy Doku je u 63. minuti ponovo promašio. Romelu Lukaku je minut kasnije postigao gol koji je poništen zbog ofsajda, njegov treći poništeni gol na prvenstvu.

Rumun Denis Man je u 69. minuti šutirao, ali je Casteels odbranio. U 80. minuti, Kevin De Bruyne je pogodio za 2:0, što će se ispostaviti i konačan rezultat ovog susreta.

Sve selekcije u grupi E sada imaju po tri boda, što obećava uzbudljivo treće kolo. (nn)