Atletico izbacio Inter i plasirao se u četvrtfinale Lige prvaka

Inter je iz prvog dvoboja osmine finala LP-a donio 1:0, a onda je tu prednost poduplao golom Dimarca u 33. minuti. No, nisu izdržali...
(Inter je poveo, ali je Atletico izborio “penale”, a na kraju je i prošao u četvrtfinale Lige prvaka – Foto: X)

Revanš utakmica osmine finala Lige prvaka između Atletico Madrida i Intera, donijela je fenomenalnu igru na terenu i pravu dramu u završnici.

Antoine Griezmann je izjednačio dvije minute kasnije, a sve do samog kraja regularnog dijela nije bilo golova. Preokret Atleticu u 87. minuti donio je rezervista Memphis Depay golom za 2:1 i erupciju oduševljenja na tribinama.

No, mogao je Atletico u zadnjoj sekundi i do pobjede od dva razlike i do četvrtfinala nakon 90 minuta. Griezmann je napravio sve i dao je na zicer loptu Rodrigu Riquelmeu koji iz idealne šanse puca preko gola.

Nakon produžetaka bez golova, penali su odlučili zadnjeg četvrfinalista Lige prvaka. Koji su na kraju pripali Atleticu koji je tako prošao u narednu fazu takmičenja, zahvaljujući odbrani Oblaka dva “penala”, dok je Lautaro posljednji šurtirao preko gola. I golman Intera odbranio je jedan 11-erac.

U četvrtfinale se očekivano plasirala i Borussia Dortmun nakon pobjede protiv PSV-a od 2:0. Prvi susret završen je 1:1.

Pored Dortmunda i Atletica Madrid u četvrtfinalu su još PSG, Real Madrid, Barcelona, Bayern, Manchester City i Arsenal.

Parove ćemo saznati već u petak kada je na rasporedu žrijeb u Nyonu s početkom u 12 sati.(vb)