Atletičari AK Sloboda Tehnograd ostvarili uspjeh na Prvenstvu BiH za mlađe juniore/ke

Proteklog vikenda, Atletski klub „Sloboda – Tehnograd“ Tuzla bio je domaćin i tehnički organizator Pojedinačnog prvenstva Bosne i Hercegovine za mlađe juniore/ke, okupivši više od stotinu takmičara iz dvadesetak atletskih klubova širom zemlje.

(Uspješan vikend za AK Sloboda Tehnograd- Foto: Facebook)

Predstavnici AK Sloboda Tehnograd postigli su izuzetne rezultate na ovom važnom takmičenju. Amer Bećirović osvojio je dvostruku titulu prvaka BiH u disciplinama 2000m prepreke i 800m, dok je Ema Mešković postala prvakinja BiH u disciplini 400m s novim ličnim rekordom.

Ena Bećirović također se okitila titulom prvakinje u disciplini 800m, te osvojila srebro u disciplini 400m. Viceprvak BiH postao je Nikola Pavljašević u trci na 1500m, dok je Nudžejma Vrabac osvojila srebrnu medalju u disciplini 400m prepone i bronzu u disciplini 100m prepone. Muris Ahmetović doprineo je bronzanom odličju u trci na 2000m prepreke.

U disciplini bacanja kugle, Arnela Dropić osvojila je bronzu, dok su u skoku u vis Adnan Džibrić i Benjamin Topčagić također osvojili bronzane medalje. Benjamin je dodatno doprinio s brončanim medaljama u trkama na 100m, 200m i 400m.

Osim njih, lične rekorde ostvarili su i Ahmed Hodžić, Imad Isabegović i Muhamed Karač. Posebno se ističe seniorska trka na 100m, van konkurencije, u kojoj su nastupili Mahir Kurtalić, Bakir Musić s novim ličnim rekordom, te Edhem Vikalo.

Sljedeći vikend, AK „Sloboda – Tehnograd“ Tuzla očekuje novo takmičenje na Pojedinačnom prvenstvu BiH za seniore u Zenici, gdje se očekuju nova odličja i borba za titule prvaka BiH. (nn)