Amar Gegić oduševio regiju: Spektakularan nastup na startu ABA lige

Zadar je time sjajno otvorio sezonu, dok Cibona mora tražiti prve bodove u narednim utakmicama.

(Magična noć za bh. reprezentativca- FOTO: Ivana Dergez/ABA liga)

Nova sezona ABA lige započela je hrvatskim derbijem između Cibone i Zadra, odigranim u Zagrebu, gdje je Zadar uvjerljivo slavio rezultatom 87:69.

Zadrani su otvorili utakmicu i poveli s 27:17 u prvoj četvrtini. Cibona je uzvratila u drugoj četvrtini, smanjivši zaostatak na 42:40 do poluvremena. No, Zadar je dominirao u trećem periodu, pobijedivši ga s 23:10 i osigurao pobjedu.

Bh. reprezentativac Amar Gegić briljirao je s 30 poena, pet skokova i četiri asistencije, dok je Mazalin dodao 16 poena. Cibonin najbolji strijelac bio je Peter Jok s 18 poena.