Agonija se nastavlja: Mađari odnose tri boda sa Bilinog Polja!

Zmajevi su prikazali još jedno slabo izdanje.

(Nastavljaju se loše partije naše reprezentacije-Foto: scsport.ba)

Na Bilinom polju u Zenici, reprezentacija Bosne i Hercegovine ugostila je Mađarsku u okviru 4. kola Lige nacija, pretrpjevši treći poraz rezultatom 2:0.

Nakon solidnog remija u Budimpešti, večeras su se nadali prvoj pobjedi pod vodstvom selektora Sergeja Barbareza, ali su Mađari već u prvom poluvremenu pokazali dominaciju.

Prvu priliku imali su Zmajevi kada je Gazibegović dobro šutirao, ali lopta odlazi pored gola. Mađari su odgovorili udarcem Bolle koji brani Vasilj.

Tahirović je imao šansu nakon povratne lopte Hajradinovića, no šutira pored gola. Najveću šansu Mađari su imali u 22. minuti, ali Vasilj briljantno brani pokušaj Sallaija.

Ipak, u 38. minuti Szoboszlai matira Vasilja nakon greške našeg veznog reda i donosi prednost Mađarima. Na početku drugog poluvremena, Omerović, koji je zamijenio Gazibegovića, skrivio je penal, a Szoboszlai je bio siguran izvođač za 2:0.

Džeko je imao nekoliko prilika, ali mađarski golman Dibusz je bio nesavladiv, spriječivši svaki pokušaj da se BiH vrati u igru. Zmajevi su tako ostali na dnu tabele s jednim bodom, dok Mađari i Nizozemska sada imaju po pet bodova.