A-1 liga košarkaša: Student u prvoj utakmici četvrtfinala play-offa poražen od Kaknja

U prvoj utakmici četvrtfinala play-offa A-1 lige košarkaša, večeras je u Studentskoj dvorani u Tuzli domaći Student poražen od ekipe Kaknja rezultatom 91:96 (26:25, 21:23, 26:26, 18:22).

Susret je bio u “egalu” skoro do samog kraja. Gosti su u drugom poluvremenu vodili od 2 do 8 poena. Minutu i po prije kraja kod rezultata 91:93 Herenda i Jakupović su promašili za domaću ekipu, a na drugoj strani Velić je ubacio dva poena, te Spahić jedan iz slobodnih bacanja i Kakanjci su stekli prednost pred uzvrat na svom terenu.

U ekipi Studenta Jakupović je ubacio 24 poena, Herenda 19, Latifagić i Antunović po 15, a Petković 11.

U sastavu iz Kaknja dvocifren učinak imali su Muflizović i Velić po 23, Gocobija 19, a Spahić 11 poena.

U drugoj utakmici četvrtfinala, u Živinicama je ekipa Živinica poražena u susretu sa Igman Burchom rezultatom 88:107 (26:21, 15:21, 27:30, 20:35).

U domaćem sastavu po 18 poena upisali su Čičkušić, Došan i Smajlović, a Vrtagić 17.

Najefikasniji u ekipi Igman Burcha bili su Džafić sa 24, Džaltur sa 18, Memić sa 16, te Fazlić sa 14 poena.

Sutra igraju Bošnjak – Gradina Yavuz i Radnički – Orlovik Nansi. Uzvratni susreti igraju se za sedam dana.(tl)