Košarkaši OKK Slobode nakon produžetka savladali Leotar (Foto)

Prava se borba razvila u zadnjih nekoliko minuta, kada je OKK Sloboda petnaestak sekundi prije kraja pogocima Stronga izjednačila rezultat - 66:66

U utakmici 7. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli ekipa OKK Slobode pobijedila Leotar iz Trebinja rezultatom 86:78 (66:66) – (17:12, 15:19, 16:18, 18:17, 20:12 ).

Susret je bio cijelim tokom izjednačen, nijedna ekipa nije stekla osjetniju prednost, sve do posljednjih pet minuta.

Trebinjci su u posljednju četvrtinu ušli s prednošću od jednog poena (48:49). Prava se borba razvila u zadnjih nekoliko minuta, kada je OKK Sloboda petnaestak sekundi prije kraja pogocima Stronga izjednačila rezultat – 66:66.

Šakotić je šest sekundi prije kraja susreta promašio šut za tri poena i otišlo se u produžetak.

Bolje se snašla ekipa OKK Slobode koja je poenima Stronga, Lelića i Sejfića otišla na 79:72 i prednost je sačuvala za pobjedu, petu u dosadašnjem toku šampionata.

Za OKK Slobodu najčešće su poentirali: Strong 25, Jakupović 14, Lelić 12, Sejfić 11 (22 skoka), Gutić 11, Andelija 7….

Najefikasniji u ekipi Leotara bili su: Milović 26, Đurasović 19 (11 skokova), te Bojanić 12 poena. (tl – Foto: Darko Zabuš)