Sloboda pobijedila Simm Bau i osvojila naslov jesenjeg prvaka “federalke”!

Sloboda je prvi dio prvenstva u Prvoj federalnoj ligi BiH završila na liderskom mjestu sa 36 bodova, uz 12 pobjeda i tri poraza
prva liga fbih 14. kolo fk sloboda docekuje ekipu TOŠK-a
Fudbaleri Slobode osvojili su naslov jesenjeg prvaka Prve federalne lige (Foto: Arhiva/TL)

U susretu 15. kola Prve federalne lige BiH, danas je u Maglaju domaća ekipa Simm Bau poražena u dvoboju sa tuzlanskom Slobodom rezultatom 1:2 (0:1).

Tuzlake je u vodstvo doveo Kenan Delić već u 11. minuti utakmice i taj rezultat nije se mijenjao do 62. minute.

Tada je Delić asistirao Alenu Kurtaliću koji je zabio za 0:2 što je bio i veliki korak do osvajanja tri željena boda.

Poraz domaćina ublažio je Karišik golom u 87. minuti utakmice.

Ekipa Zlatana Nalića bila je bolji protivnik i uzasluženo je pobijedila i potvrdila da je glavni kandidat za povratak u Premijer ligu BiH.

Sloboda je prvi dio prvenstva završila sa 36 bodova (10 0 3 33:11), četiri boda ispred Stupčanice iz Olova, koja sutra igra posljednji susret kola u Gornjem Rahiću.

Ekipa Simm Bau trenutno je na 5. poziciji sa 25 bodova, a ispred su još Budućnost iz Banovića (27 bodova) i Goražde (26).

U ostalim susretima 15. kola postignuti su ovi rezultati:

Bratstvo – Budućnost 0:1, Goražde – Hadžići 0:0, Mladost – Rudar 1:0, Tomislav – Gradina 2:1, TOŠK – Jedinstvo 2:0. Sutra igraju G. Rahić – Stupčanica (13:30).

Prvenstvo se nastavlja u proljeće, kada Sloboda gostuje u Kaknju, a odmah zatim u Bihaću. (tl)