Novi poraz košarkašica: Sada nam je i Luksemburg “noćna mora”!

Kosarka, reprezentacija, BiH, Luksemburg
Nakon poraza od Crne Gore, večeras neuspjeh i protiv Luksemburga (Foto: KS BiH)

Košarkašice Bosne i Hercegovine doživjele su novi poraz u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket 2025. Meč je odigran protiv reprezentacije Luksemburga.

U prvoj četvrtini, igračice Luksemburga su dominirale, stvarajući prednost od 12 poena protiv gošći.

Druga četvrtina nije bolje počela za naše košarkašice, rezultirajući maksimalnom prednošću domaćina od +13, a poluvrijeme je završeno rezultatom 47:34 u korist Luksemburga.

Naše košarkašice nisu uspjele smanjiti zaostatak ni u trećoj četvrtini, gdje je najmanji zaostatak bio 10 poena. Konačni rezultat utakmice bio je 77:64 u korist Luksemburga.

Najefikasnija igračica susreta bila je Etute iz Luksemburga sa 25 poena, dok je u našim redovima najviše poena postigla Brčaninović sa 13 poena. (sc, tl)