Košarkaši Bosne Merdianbet u derbiju kola nanijeli prvi poraz OKK Sloboda

kk nosna - okk sloboda 5 kolo prvenszva bih
Blijedo izdanje Tuzlaka u Skenderiji (Foto: D. Zabuš

U derbiju 8. kola Prvenstva BiH košarkaši Bosne Merdianbet su na svom terenu savladali ekipu OKK Sloboda rezultatom 102:75 (24:18, 27:18, 23:17, 28:22)

Tuzlaci su samo u prvim minutama meča parirali Studetima, koji su nakon prvih deset minuta imali prednost od 6 poena.

U drugoj dionici Sarajlije nameću još brži ritam igre i odljepljuju se na dvocifrenu razliku, koju su zadržali do kraja prvog poluvremena. U nastvaku utakmice OKK Sloboda je uspjela samo na trenutak prikazati bolju igru, ali raspoloženi košarkaši Bosne, koji su pogađali iz svih pozicija, uvećavaju prednost do kraja utakmice.

Najbolji kod Bosne Merdianbet bili su Božović sa 25 poena i 16 skokova,  Jovanović je dodao 23 poena, Ćurevac je postigao 17 poena. Kod Slobode Gutić i Sejfić ubacili su po 13 poena, Eke je dodao 12 poena

Tuzlacima je ovo prvi poraz u novoj sezoni, dok Bosna Merdianbet ima omjer od 3 pobjede i 2 poraza.