OKK Sloboda nanijela prvi poraz ekipi Orlovika (Foto)

Košarkaši OKK Slobode i nakon 4. kola imaju stopostotni učinak u prvenstvu BiH. Večeras u tuzlanskom Mejdanu pobijedili novajliju u ligi, ekipu Orlovika iz Žepča rezultatom 78:57 (23:14, 14:13, 18:15, 23:15).

Orloviku, koji je dosadašnje iznenađenje prvenstva s tri pobjede, ovo je prvi poraz u šampionatu BiH.

Ekipa trenera Vidačića otpočetka je diktirala ritam igre, očito su se dobro pripremili za derbi kola, u sastav se vratio Lelić, došao je i Strong, pa je već poslije prve četvrtine bilo 23:14, a na poluvremenu i +10 (37:27).

Prednost je u nastavku samo rasla. U posljednju četvrtinu ušlo se sa +13 za Tuzlake, u 33. minuti imali su +19, a najveća prednost bila je na samom kraju – potpuno zaslužena pobjeda crveno-crnih, koji su lider prvenstva s četiri pobjede.

Slobodu su do pobjede vodili Lelić i Gutić sa po 14 poena, Sejfić je ubacio 11 uz 14 skokova, a dvocifren učinak imali su još Jakupović i Eke (10 skokova). Darion Strong je ubacio 8 poena.

U ekipi Orlovika Anes Podojak je postigao 17 poena, Rizvić 13, Mehić 10 dok je Emir Preldžić ubacio skromnih 7 poena. (tl – Foto: D. Zabuš)