Pukla stotka u Mejdanu: OKK Sloboda deklasirala Slaviju i preuzela ulogu lidera (Foto)

Drugu pobjedu na startu novog prvenstva BiH, košarkaši OKK Slobode ostvarili su večeras u Mejdanu protiv ekipe Slavije iz I. Sarajeva.

Nakon pobjede u prošlom kolu na Pecari protiv Širokog, ekipa trenera Vidačića bila je vrlo ubjedljiva i protiv povratnika u društvo najboljih – konačno 103:77 (28:25, 27:17, 32:19, 16:16).

Dok se domaći tim zagrijavao gosti su i imali šansu za ravnopravnu igru. Odvajanje je počelo u drugoj četvrtini koju je OKK Sloboda dobila sa 27:17 (poluvrijeme 55:42), dok je sve bilo jasno nakon treće, koju je domaći tim dobio sa +13, ušavši u posljednju dionicu s ogromnih 87:61.

OKK Slobodu su do pobjede predvodili Sejfić sa 27 (13 skokova), Devine C Eke sa 24, te Jasmin Jakupović i Haris Andelija koji su ubacili po 12 poena. Dvocifren učinak imali su još Đorđe Lalić i Asim Gutić sa po 10 poena.

U ekipi Slavije dvocifren učinak imali su jedino Darko Damjanović sa 18 i David Maran sa 17 poena. (tl – Foto: darko Zabuš)