Spektakularna noć u Ligi prvaka: Galata srušila ManU, Real slavio u Napulju (Video)

Galata je iznenadila Manshester United i odnijela tri boda (Foto: Anadolija)

Još jedna spektakularna noć u Ligi prvaka je iza nas, a odigrani su susreti 2. kola u grupama A, B, C i D.

U derbiju večeri sastali su se Napoli i Real Madrid, a Kraljevski tim je slavio pobjedu rezultatom 3:2.

Ponovo je na terenu blistao Jude Bellingham, koji je kreirao preokret nakon što je Ostigard doveo Napoli u vodstvo u 19. minuti.

Bellingham je prvo asistirao Viniciusu u 27. minuti za 1:1, a potom sedam minuta poslije sam pogađa mrežu Napolitanaac za preokret!

Uspio je Napoli da uzvrati na startu drugog dijela preko Zielinskog iz penala, ali pobjedu Realu donosi Fede Valverde, nakon kornera koji je sjajno izveo Luka Modrić.

Mladi vezista je s više od 25 metara raspalio silovito po lopti u 78. minuti, ona je pogodila prečku i od leđa golmana Mereta se odbila u mrežu za konačnih 3:2 za Real. Pogledajte taj gol OVDJE!

Veliki trijumf ostvario je i Galatasaray, koji je na Old Traffordu srušio Manchester United!

Nedovoljna su Đavolima bila dva gola fenomenalnog Hojlunda, koji je dva puta donosio prednost svom timu. Jednom je poravnao Zaha, a drugi put Akturkoglu.

Potom je u 77. minuti Casemiro skrivio penal i zaradio crveni karton, ali je šut s bijele tačke promašio Icardi!

No, Argentinac se iskupio samo tri minute poslije, kada ga Davison Sanchez izbacuje oči u oči s Onanom, a Icardi rutinski pogađa za 3:2 pobjedu Galate!

Neočekivan poraz pretrpio je Arsenal, od kojeg je u Francuskoj bolji bio viceprvak ove zemlje Lens.

Topnici su poveli preko Gabriel Jesusa u 14. minuti, a preokret Lensu donose Thomasson u 25. i Wahi u 69. minuti.

Preokret je viđen i u Kopenhagenu, gdje je domaćina savladao Bayern. Poveo je danski prvak preko Leragera u 56. minuti, a za trijumf Bavaraca pogađaju Musiala u 67. i Tel u 83. minuti.

Marcus Thuram je donio minimalan trijumf Interu protiv Benfice na Meazzi.