Borac savladao Široki Brijeg i preuzeo vrh tabele

Fudbaleri Borca su i na Pecari nastavili veliki pobjednički niz, a savladavši Široki Brijeg (2:0), izbili su na prvo mjesto na tabeli.

zaostala utakmica 1. kola premijer lige bih hnk siroki - fk borac
Borac na početku utakmice slomio otpor Širokog (Foto: FK Borac)

Sve je večeras, u zaostalom meču 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, bilo gotovo već u uvodnim minutama.

Borac je postigao dva brza gola i, ispostavilo se, već tada završio posao. To je šesti vezani trijumf ekipe Vinka Marinovića…

Borac je poveo već u 5. minuti utakmice. Vasilije Terzić odlično je izveo slobodan udarac, Jovo Lukić šutirao glavom i precizno pogodio nebranjeni dio mreže

Nije se dugo čekalo ni na drugi gol Banjalučana. U 8. minuti Zoran Kvržić šalje loptu uz desnu aut liniju, a ona dolazi do Damira Hrelje. On vara svog čuvara i potom pogađa u bliži ugao gola Širokog za 2:0!

U 14. minuti Cyrille Kpan prolazi Juraja Maksa Čelića, koji ga ruši na ivici kaznenog prostora, ali sudija Kazlagić pokazuje igraču Širokog da ustane…

Prva veća opasnost pred golom Borca viđena je u 23. minuti. Nakon ubačaja iz kornera, Stephen Chinedu prebacuje loptu na drugu stativu, a Kpan tamo pogađa spoljni dio mreže.

Nakon toga je bolje zaigrao Široki i bio aktivniji, ali do pravih prilika, pa ni do gola, nije mogao.

Nije bilo ni u nastavku uzbuđenja, sve do 59. minute i kornera za Široki. Nakon loše reakcije Milana Mijatovića šutirao je jedan igrač Širokog, a Čavić izbija loptu s gol-crte.

U 72. minuti Chinedu lijepo prolazi po desnoj strani, ali pretjerao je na kraju i šutirao preko gola.

Grahovac na drugoj strani prijeti iz slobodnjaka u 81. minuti, ali Tomić brani.

Do kraja je ostalo 2:0 za Borac.

Premijer liga BiH, 1. kolo:

Široki Brijeg – Borac 0:2 (Lukić 5’, Hrelja 8’)

Stadion: Pecara (Široki Brijeg). Gledalaca: 2.500. Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin). Žuti kartoni: Mikolčić, Ćavar, Musa (Široki Brijeg); Grahovac (Borac).

Široki Brijeg: T.A. Tomić, Pranjić (Šuto), Šaravanja, Musa, Kuprešak (Bagarić), T. Tomić, Ćavar (Barišić), Mikolčić (Mamić), Kpan, Lukić i Chinedu.

Borac: Mijatović, Jokić, Čelić, Nišić (Barsky), Kvržić, Čavić, Herrera, Grahovac, Terzić (Fićović), Hrelja (Jurilj), Lukić (Makarić). (tl)