Španjolke prvakinje svijeta u fudbalu, bolje od Engleske

Ženska reprezentacija Španije osvojila je Svjetsko prvenstvo nakon što je danas u velikom finalu s minimalnih 1:0 pobijedila selekciju Engleske.

Prvu veliku priliku na meču vidjeli smo u 15. minuti kada je fantastičnu šansu imala Russo, ali nije uspjela da pogodi.

Španija osvojila Svjetsko prvenstvo, akcijom za udžbenike srušile Englesku u velikom finaluŠpanija je uzvratila samo dvije minute kasnije, Paralluelo odlično šutira, no prečka je spasila selekciju Engleske.

Međutim, u 29. minuti nije bilo spasa za igračice Engleske jer je Španija uspjela da dođe do prednosti.

Igračice Španije odigrale su fantastičnu akciju, a Caldentey je sjajno uposlila Carmona-Garciju koja se ubacila po lijevoj strani i uspjela je sjajno da pogodi s nekih 15 metara, te je posla loptu u malu mrežicu gola Engleske za 1:0.

Iako su igračice obje selekcije imale još nekoliko prilika za postizanje gola, rezultat ove sjajne utakmice nije se mijenjao i Španjolke su zasluženo osvojile veliki FIFA-in trofej. (tl)