Odbojkašice BiH nakon velike borbe poražene u Švedskoj

Ženska odbojkaška reprezentacija zabilježila je novi poraz. Bolja je bila selekcija Švedske rezultatom 3:1 (25:22, 26:24, 22:25 i 25:22).

Odbojkašice su pružile dobar otpor favoriziranom domaćinu. U igru su se definitivno vratile u trećem setu kada su velikom borbom stigle do osvajanja seta. Vodil su 8:14, ali su s više pogrešaka dozvolile Šveđankama da stignu rezultat i na kraju pobijede.

Šveđanke su vrlo brzo ponovo uspostavile dobar tempo i četvrti set dobile sa 25:22, a tim rezultatom ukupno su završena tri seta.

Reprezentativke BiH su tako sa dva poraza započele sezonu Evropske lige. Nakon odrađena dva gostovanja, slijede dva domaća meča.

Prvo protiv Švedske 10. juna, a onda četiri dana kasnije u istoj dvorani protiv Belgije. (ag)