Dvojica Zmajeva osvajala Ligu prvaka, može li i Džeko u odabrano društvo?

Edin Džeko, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, sa Interom je izborio plasman u finale Lige evropskih prvaka.

Naša zemlja će tako prvi put nakon šest godina imati predstavnika u finalnom meču elitnog klupskog takmičenja u Evropi. Posljednji bh. reprezentativac koji je nastupio u finalu Lige prvaka bio je Miralem Pjanić, koji je 2017. godine sa Juventusom poražen od Real Madrida (1:4).

Eventualnim trijumfom Intera u finalnoj utakmici 10. juna u Istanbulu, medalju će dobiti i Džeko, te će postati treći fudbalski reprezentativac BiH koji je osvojio Ligu evropskih prvaka, piše Faktor.

Prije njega na krovu Evrope bili su Elvir Baljić sa Real Madridom i Hasan Salihamidžić, koji je titulu osvojio u dresu Bayerna.

Inter će u finalu igrati protiv boljeg iz meča Manchester City – Real (prvi meč u Madridu završen 1:1) koji je na rasporedu večeras na Etihad stadionu u Engleskoj.