Uspjeh Plavih na Pecari: Tuzla City nosi veliki bod u Tuzlu

Fudbaleri Širokog Brijega napravili su novi kiks i čini se da pomalo posustaju u borbi za Evropu.

Danas su na Pecari ugostili Tuzla City s kojim su remizirali 1:1 (0:1). Tako sada Široki na četiri utakmice drugog dijela sezone ima samo jednu pobjedu, remi i dva poraza, a Tuzla City kući nosi veliki bod u borbi za opstanak.

Bolje je Široki otvorio utakmicu i prijetio je preko Vukoje u 5. minuti, a onda i nakon kornera, ali bezuspješno.

Potom se tim iz Simin Hana nakratko oslobodio pritiska, a onda je nastavljena dominacija domaćina.

Međutim, u 31. minuti hladan tuš na Pecari. Tuzla City je iz prvog šuta na utakmici stigao do vodstva, a pogodio je Gruzijac Ivaniadze.

Taj gol je ohrabrio Tuzla City, pa je brzo prijetio i preko Kuzmanovića, a sjajno je igrao Ivaniadze.

Nastavak donosi još bolju igru Širokog Brijega, koji već u 52. minuti prijeti preko Valinčića, a pritisak je urodio plodom u 68. minuti.

Tada nakon jako dobre akcije mrežu gostiju trese Ilija Mašić za 1:1.

U 71. minuti je Tuzla City imao mnogo sreće. Vukoja je primio loptu jako blizu gola, šutirao, ali bio je neprecizan.

Do kraja je Tuzla City grčevito branio bod, a u sudijskoj nadoknadi je imao i prilike iz kontranapada. Ostalo je 1:1.

Premijer liga BiH, 23. kolo:

Široki Brijeg – Tuzla City 1:1 (Mašić / Ivaniadze)

Široki Brijeg: Josipović, Valinčić, Mašić, Kuprešak, Oliveira, Kadu, Ćavar, Vukoja, Radić, Lovrić, Kpan.

Tuzla City: Fejzić, Šukilović, Čeliković, Mehidić, Ćorić, Gavrić, D. Pantelić, Ivaniadze, Subašić, Đ. Pantelić, Kuzmanović.