Plemići su tako napravili veliki korak ka plasmanu u treće kolo i dvomeč protiv boljeg iz duela Tobol (Kazahstan) i Lincoln (Gibraltar).

Trener Sergej Jakirović odlučio je da na teren stadion AIR Albania pošalje dosta ofanzivni tim, a to im se isplatilo nakon desetak minuta igre. Jukić je izborio jedanaesterac, a Nemanja Bilbija rutinski je pogodio za 0:1.

Plemići su u 23. minut mogli udvostručiti vodstvo kada je Bilbija šutirao iz prve, ali je golman Bekaj sjajnom reakcijom spasio gol svoga tima. Desetak minuta kasnije još jedna velika prilika za Mostarce. Ovaj put je šutirao Tičinović, ali golman Tirane opet sjajno intervenisao i spasio svoj gol.

Revanš je na rasporedu 28. jula na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru. (tl)