Rukomet: Sloboda pobjedom protiv Leotara učvrstila drugu poziciju i Evropu (Foto)

U derbi susretu 29. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je u maloj dvorani SC Mejdan u Tuzli domaća Sloboda pobijedila ekipu Leotara iz Trebinja rezultatom 36:30 (18:14).

Od početka susreta ekipa trenera Siniše Markote diktirala je tempo i dala do znanja “ko je gazda u kući”.

Na poluvremenu su Tuzlaci vodili 18:14, a u nastavku su prednost dizali i do + 7 (34:27 u 54.minuti).

Ovo je 18. pobjeda Slobode u prvenstvu i sa nova dva boda sada na sigurnoj drugoj poziciji ima 39 bodova i, naravno, osiguran nastup u Evropi.

Leotar je ostao na 5. mjestu sa 32 boda.

Strijelci za Slobodu: Bečić 8, Suhonjić 6, Ovčina i Barjaktarović po 5, Đukić i Jusić po 3, Nurkanović 2, te Vuković, Đurović, Đorđević i Mojsilov po 1 gol.

Za Leotar su najčešće pogađali Parežanin i Milojević po 9 golova, Ninković je postigao 5, a Ratković 4.     (mp – Foto: Darko Zabuš Zaks)