Glatka pobjeda: Medvedev zaustavio Đokovića i osvojio US Open

Ruski teniser Daniil Medvedev osvojio je US Open nakon što je u upravo završenom finalu pobijedio prvog tenisera svijeta, Novaka Đokovića, sa 3:0 (6:4, 6:4, 6:4).

Osim što je osvojio prvu Grand slam titulu u karijeri Medvedev je zaustavio Đokovića u lovu na 21. Grand slam titulu.

Prvi set je odmah pokazao da je Medvedev izuzetno raspoložen, za razliku od Đokovića koji je bio nervozan i puno je griješio, lošije i servirao nego inače.

Medvedev je odmah oduzeo brejk Đokoviću i prednost sačuvao do kraja.

U drugom setu slična igra, a pri rezultatu 2:2, Medvedev pravi brejk i dolazi u vodstvo od 2:3 u drugom setu i priveo ga je u svoju korist kao i prvi – 6:4

Ruski teniser sjajno kreće u trećem setu, oduzima dva brejka Đokoviću nakon čega je poveo 4:0, potom i 5:1. Tek tada Đoković liči na sebe, oduzima dva brejka i smanjuje na  5:4 i budi nadu i produženje meča.

Medvedev psjajnu večer završava precizbo, ne dopušta protivniku da se vrati u meč i dobija sa 6:4 s nevjerovatnih 3:0 u meču.

Đoković je uoči finala rekao da će igrati kao da mu je ovo posljednji meč u karijeri, te da želi osvojiti 21. Grand slam titulu, ali morat će sačekati narednu priliku, Australian Open.  (tl)