Zrinjski i Sarajevo remizirali: Fanimo sjajnim golom donio bod gostima

U derbiju 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski i Sarajevo su podijelili bodove rezultatom 1:1 (1:0).

Prvu veću priliku za Zrinjski imao je Ivan Enin u 18. minuti kada je Kovačević pogriješio i dobacio mu loptu, no ruski vezista lob udarcem šalje loptu preko gola.

U 27. minuti sudija Frano Jelić nije dosudio penal za Sarajevo uprkos činjenici da je Varvodić oborio Oremuša, no zato jeste u 35. minuti kada je, prema procjeni sudije, Đokanović faulirao Juranovića.

Siguran sa bijele tačke bio je Filipović, tako da je Zrinjski došao do vodstva. To je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku je Kovačević u jednom napadu iz peterca odbranio dva šuta igrača Zrinjskog i tako spasio Sarajevo, a kazna je stigla u 76. minuti.

Tek što je ušao u igru, Matthias Fanimo pravi dar-mar, od centra je loptu dovukao do gola i majstorski pogodio za poravnanje.