PL BiH: Pobjedom protiv Borca ekipa Tuzla Cityja prekinula bodovni post (Foto)

U susretu 19. kola Premijer lige BiH, na stadionu Tušanj u Tuzli danas je ekipa Tuzla Cityja pobijedila banjalučki Borac rezultatom 2:0 (1:0).

Vodeći pogodak postigao je Badara Badji u 39. minuti, nakon što je golman Pavlović odbranio dobar udarac Crnkića sa oko 16 metara, a odbijenu loptu Senegalac je poslao gdje je želio – u mrežu, za 1:0.

Na 2:0 iz kontre je povećao Nermin Crnkić u 89. minuti, što je bio definitivan poraz Banjalučana, i  sada je jasno da svojevremena izjava trenera Vlade Jagodića, da će Borac biti prvak, više nema nikakvog smisla, jer zaostaju za Sarajevom 13 bodova.

Tuzla City je ovom pobjedom prekinuo niz od tri poraza, popravivši saldo na 27 bodova.

Drugi dio prvenstva BiH nastavlja se 27. februara 2021. godine. (tl – Foto: Darko Zabuš)