Porezni inspektori u akciji: U TK zapečaćeno šest objekata, kazne 55.500 KM

Inspektori su zatekli pet neprijavljenih radnika, jednog poreznog obveznika koji nije imao instaliran fiskalni uređaj i 16 obveznika koji nisu evidentirali promet putem fiskalnog uređaja

inspektori porezne uprave fbih u kontrolama u tk zapecatili sest objekata i naplatili kazne u iznosu od 55.500 km
(Na području Tuzlanskog kantona porezni inspektori su izvršili 28 kontrola – Foto: Ilustracija)

Inspektori Porezne uprave Federacije Bosne i Hercegovine 18. augusta proveli su ukupno 173 inspekcijska nadzora širom Federacije BiH. Kontrolisani su porezni obveznici koji posluju u oblastima ugostiteljstva, trgovine, pekarstva i drugih uslužnih djelatnosti.

Na području Tuzlanskog kantona izvršeno je 28 kontrola. Inspektori su zatekli pet neprijavljenih radnika, jednog poreznog obveznika koji nije imao instaliran fiskalni uređaj i 16 obveznika koji nisu evidentirali promet putem fiskalnog uređaja.

Zbog utvrđenih nepravilnosti zapečaćeno je šest objekata, dok su u 18 slučajeva izdati prekršajni nalozi. Ukupna vrijednost izrečenih kazni u Tuzlanskom kantonu iznosi 55.500 KM. (tl)

Podijeli

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *