Tuzlanka Maša treba pomoć dobrih ljudi: Za liječenje od karcinoma potrebno skoro 100 hiljada eura

Posljednji nalazi pokazali su da je bolest sada zahvatila i moždane ovojnice, što znači da Maša ulazi u najkritičniju fazu ove borb

masa draginic porijeklom iz tuzle lijeci se od karcinoma potrebne velike kočicine novca upucen apel za pomoc
(Uprkos teškom zdravstvenom stanju Maša se trudi ostati pozitivna – Foto: Screenshot)

Maša Draganić porijeklom iz Tuzle medicinsko je čudo. Imala je samo 28 godina kada je prvi put na nalazima vidjela dijagnozu karcinoma.

Sve je krenulo od kvržice u dojci koja je prerasla u progresivnu bolest. U roku od dvije godine borbe sa karcicomom na dojci, otkriven joj je i karcinom grlića materice. Imala je dva karcinoma koja nisu bila vezana jedan za drugi.  Međutim, tu sve nije stalo, metastaze su se širile i na jetru, mozak, a u jednom trenutku Maša je imala čak 36 metastaze na mozgu.  Kao onkološki pacijent, Maša je prošla kroz zdravstveni sistem u BiH, zatim u Srbiji, a potom i u Austriji, gdje danas najčešće prima svoje terapije.

Godinama je sama vodila svoju bitku, a sada je pokrenuta humanitarna akcija za prikupljanje pomoći za liječenje.

Njena bolest je metastazirala na više organa – taman kada uspiju liječiti jedno mjesto, pojavi se na drugom. Posljednji nalazi pokazali su da je bolest sada zahvatila i moždane ovojnice, što znači da Maša ulazi u najkritičniju fazu ove borbe.

Njeno liječenje se nastavlja u Beču, gdje ima pristup terapijama koje joj pružaju stvarnu nadu i istinsku priliku da nastavi živjeti. Međutim, troškovi samog liječenja, čestih putovanja, smještaja, kontrolnih pregleda i lijekova daleko premašuju mogućnosti koje njena porodica i ona mogu sami pokriti.

Kako bi Maša mogla nastaviti liječenje i pokriti sve troškove koji ga prate, potrebno je prikupiti 96.000 eura.

Prikupljanje ovog iznosa omogućilo bi joj da se u narednom periodu u potpunosti posveti liječenju, bez stalnog i iscrpljujućeg straha od toga hoće li moći platiti narednu terapiju ili odlazak u bolnicu.

“Svaka pojedinačna donacija, bez obzira na njen iznos, meni znači neizmjerno mnogo. Ona predstavlja još jednu terapiju, još jedan pregled i još jednu priliku za pobjedu. Ako trenutno niste u mogućnosti donirati, mnogo će mi značiti i ako podijelite moju priču s drugima – jer na taj način ona može doći do što većeg broja ljudi velikog srca. Ne tražim sažaljenje, već priliku da nastavim svoju borbu, sačuvam nadu i vjerujem u bolje dane koji su preda mnom”, kazala je Maša.

Novac za liječenje možete donirati OVDJE.

Uprkos teškom zdravstvenom stanju Maša se trudi ostati pozitivna, te barem na društvenim mrežama, želi širiti ljubav i radost. Ističe kako želi biti primjer svim ženama, da čak i u teškim situacijama, uspiju pronaći tračak radosti i motivacije za borbom. (tl)

Podijeli

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *