Veš na spomen-obilježju na Husinu izazvao reakcije: Provokacija ili neznanje?

Dio građana smatra da neznanje nije opravdanje, dok drugi ističu da je bolje upozoriti ljude nego odmah zaključiti da je riječ o namjernoj provokaciji

(Foto: Facebook)

Fotografija sa Husina u Tuzli, na kojoj se vidi veš ostavljen da se suši na prostoru Središnjeg spomen-obilježja podignutog braniteljima 115. brigade Zrinski HVO, izazvala je brojne reakcije na društvenim mrežama.

Na fotografiji, objavljenoj na Facebooku, vide se komadi odjeće raspoređeni po prostoru spomen-obilježja, klupama i drugim elementima u njegovoj neposrednoj blizini. Dio građana zapitao se da li je riječ o provokaciji, dok je jedan od komentatora – mještana, naveo da su odjeću ostavili strani državljani koji putuju autostopom i da im je skrenuo pažnju kako nisu bili upoznati sa značajem ovog mjesta.

Ta informacija nije zvanično potvrđena. Dio građana smatra da neznanje nije opravdanje, dok drugi ističu da je bolje upozoriti ljude nego odmah zaključiti da je riječ o namjernoj provokaciji.

Bilo kako, ova je informacija danas preplavila tuzlanske i druge portale kao ‘vijest dana’. Za sada nema informacija da su reagovale nadležne službe. (ri)

Podijeli

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *