Mostar ponovo u dimu: Novi požar na deponiji Uborak

Vatrogasci su potvrdili da je vatra ponovo aktivna na jednoj lokaciji unutar deponije te su ekipe odmah upućene na teren

od jutros ponov mostar u dimu aktiviran novi pozar na deponiji uborak vatrogasci na terenu
(Novi požar izazvao je i zabrinutost za zagađenje zraka – Foto: PVJ Mostar)

Požar na deponiji Uborak ponovo se razbuktao nakon što je jučer bio stavljen pod kontrolu.

Vatrogasci su potvrdili da je vatra ponovo aktivna na jednoj lokaciji unutar deponije te su ekipe odmah upućene na teren.

Na snimcima se vidi gust dim koji se širi iz deponije.

Podsjećamo, na području Grada Mostara od ponedjeljka je na snazi stanje prirodne nesreće zbog požara na Uborku. Najveća materijalna šteta pričinjena je na infrastrukturi deponije, a u požaru je u potpunosti uništena reciklažna hala zajedno s kompletnom opremom i postrojenjima.

Dodatnu zabrinutost izaziva zagađenje zraka, a stručnjaci upozoravaju da bi posljedice po zdravlje, posebno kod osjetljivih kategorija stanovništva, mogle biti dugotrajne. (tl)

Podijeli

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *