
Odbojkašice tuzlanske Slobode u okviru 20. kola Superlige FBiH – grupa Sjever, danas su u Brčkom pobijedile ekipu Smeč DN rezultatom 3:0 (25:11, 25:12, 25:14).
Bio je ovo tek jači trening za 20-tu uzastopnu pobjedu Tuzlanki, ali je pobjeda bitna i zbog činjenice da su igračice trenera Armina Derviševića i matematički osigurale prvo mjesto u grupi Sjever, a time i doigravanje za prvaka Federalne lige i ulazak u Premijer ligu BiH.
Njihove protivnice bit će prvakinje Superlige FBiH – grupa JUG, ekipa Vogošće, koje su takodjer prije kraja prvenstva osigurale prvo mjesto u ovom takmičenju.
Ekipa Slobode lider je Superlige FBiH – grupa Sjever, sa svih 20 pobjeda, odnosno, sa 60 bodova.
Iza je ekipa Mikase koja ima 50 bodova (utakmica manje).
Podsjećamo da je Sloboda jedina tuzlanska sportska ekipa koja u ovoj sezoni nije doživjela poraz. Zaslužuju najveće čestitke. (mp)
