Uposlenicima u zdravstvu osigurano povećanje plaća za oko 10 posto

Dom zdravlja, sporazum, place
(Dom zdravlja Tuzla – Foto: Ilustracija, Arhiva)

Ministrica zdravstva Tuzlanskog kantona Dušanka Bećirović i predsjednik Nezavisnog strukovnog sindikata radnika zaposlenih u zdravstvu Tuzlanskog kantona, Saša Bujić, potpisali su danas Sporazum o mirnom rješavanju kolektivnog radnog spora.

Shodno potpisanom dokumentu Sindikat i Vlada Tuzlanskog kantona su saglasni da se poveća neto satnica i koeficijenti složenosti, koji, shodno Kolektivnom ugovoru o pravima i obavezama poslodavaca i radnika u oblasti zdravstva na području Tuzlanskog kantona, čine elemente za obračun osnovne plaće.

(Ministrica zdravstva Dušanka Bećirović i sindikalac Saša Buljić – Foto: Press TK)


Prema sporazumu neto satnica u oblasti zdravstva iznosit će 3,20 KM, a poslovi, odnosno zanimanja, razvrstavani su u grupe složenosti s koeficijentima složenosti od 1,35 za jednostavne poslove do 6,00 za složene i vrlo složene poslovi za koje je potrebna visoka stručna sprema zdravstvenog usmjerenja i subspecijalizacija.

Gledano u prosjeku, procentualno povećanje plaće iznosit će oko 10 posto. (tk)

Podijeli

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *