







(Foto: Darko Zabuš, Tuzlalive.ba)
Nakon duže pauze, ABA 2 liga se vratila u tuzlanski Mejdan, a domaća publika imala je razloga za slavlje. U drugom kolu regionalnog takmičenja (ABA 2 liga), oba bh. predstavnika – OKK Sloboda Tuzla i Široki Brijeg – ostvarila su ubjedljive pobjede.
OKK Sloboda je u Mejdanu nadigrala crnogorsku Podgoricu Bemax rezultatom 91:56 (21:14, 27:16, 24:13, 19:13), u meču koji je od početka bio jednosmjerna ulica. Tuzlaci su već na poluvremenu imali +18 (48:30), a do kraja su samo povećavali razliku.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Glogovac sa 18 poena, Williams sa 14 te Čampara sa 13 (7 asistencija). Miković je ubacio 12 poena (11 asistencija), Jakupović također 12, Štulić je postigao 10, a Tomašević 8 poena.
Kod gostiju se istakao Ivanović sa 16 poena (9 asistencija), Šorak je ubacio 13, a Radetić 10 poena.
U isto vrijeme, Široki Brijeg je u Vršcu priredio pravo iznenađenje savladavši domaćina sa čak 112:86. Ekipa s Pecare dominirala je u svim segmentima igre, predvođena raspoloženim McCrearyem (23 poena) i Carryem (22). Kod domaćih je najbolji bio Hammond sa 23 poena, četiri skoka i tri asistencije.
Pobjedama u drugom kolu, OKK Sloboda i Široki Brijeg ne samo da su potvrdili dobru formu, već su i na najbolji način predstavili bh. košarku u regionu.
OKK Sloboda narednog vikenda odmara u domaćem prvenstvu, dok Široki očekuje duel protiv Proma. (tl – Foto: Darko Zabuš)
